Plodnost a ovulace

Určiť plodné dny

těhotnou-stát se-oplodnění

Většina párů se zabývá tématem plodnosti teprve v případě touhy po dětech.

Předtím hraje plodnost sama o sobě spíše podřízenou roli, neboť v této době pro ně bývá důležitější mít spolehlivou ochranu.Sotva která žena tedy opravdu zná své plodné dny, nebo do té doby, než zatoužila po dětech, pozorovala příznaky, které jsou charakteristické pro plodnou fázi. 

 

Kdy může žena otěhotnět?

Žena může otěhotnět jen při pohlavním styku v průběhu několika málo dní okolo ovulace – většinu dní v cyklu je tedy neplodná.Mnoho lidí sice ještě z hodin biologie ví, že žena by měla mít ovulaci kolem 14. dne cyklu, ale bližší znalosti mají jen málokdy. 

Plodná fáze v rámci cyklu se může od cyklu k cyklu měnit, neboť cyklus sám o sobě a následně i ovulace jsou ovlivněny každodenními věcmi jako jsou např. přetěžování, dieta, nemoc atd. To ztěžuje vyšetření plodných dnů okolo ovulace. Když víte, kdy u Vás dochází k ovulaci a uspořádáte podle toho  Váš milostný život, maximalizujete své vyhlídky na početí dítěte. 

 

Co online ovulační kalkulačky?

pár_těhotné břicho

Online výpočetní nástroje pro počítání plodných dní a ovulace na základě posledních menstruačních údajů jsou málo účelné. Uvědomte si, že výsledky spočívají na statických početních vzorcích, které neberou v potaz Vaše osobní podmínky. Mnoho párů má na základě takto vypočtených  údajů pravidelně sex, ovšem v době, ve které je otěhotnění nepravděpodobné nebo zcela nemožné, protože plodná fáze v rámci cyklu byla špatně vyšetřena.

Přitom existují docela přirozené příznaky, které signalizují Vaše plodné dny, tzn. dny nejvhodnější  pro úspěšné otěhotnění. Zde se dozvíte, které příznaky charakterizují plodné dny a jak můžete bez velkých nákladů sledovat svůj cyklus.

 

Přirozeně zvyšovat plodnost

léčivá bylina těhotná

Předtím, než podstoupíte zatěžující léčby vedoucí k otěhotnění a rovněž předtím, než začnete brát hormony, měla byste využít všechny síly přírody. Následkem hormonální léčby vedoucí k otěhotnění jsou často mimo jiné zdravotní újmy a také početí dvojčat a vícerčat.

Přezkoumejte svůj života a učiňte malá opatření, můžete již brzy otěhotnět. Navíc existují pomocné prostředky, které pomohou vyšetřit Vaše plodné dny kolem ovulace, a čaje a vitamíny, které mohou zvyšovat plodnost Vaši i Vašeho partnera. Také homeopatie se v gynekologii osvědčila zejména při touze po dětech.