Sex kdy a jak často?

Jak často sex , když chceme dítě?

sex-touha po dětech

Na začátek jedna dobrá rada, neorganizujte veškerý svůj pohlavní život kolem touhy po dítěti, zbytečně se vystavujete tlaku a pěstujete psychické bloky. Mějte sex tak často, jak máte chuť, neboť sex uvolňuje hormony štěstí, které napomáhají k početí.


Počítá se doba a ne kvalita

kalendář

Konec konců však není důležité, jak často máte sex, nýbrž zda odpovídá načasování. Neboť mnoho párů „cvičí“ delší dobu marně, protože mají jednoduše sex v době, kdy je těhotenství nepravděpodobné nebo dokonce nemožné.

Žena sama je během cyklu plodná jen několik málo hodin. Společně s životností spermií muže je okno plodnosti asi 5 - 6 dní (plodné dny) okolo ovulace. 

 

Sex v plodných dnech

mladý-pár

Když chcete otěhotnět, je pro Vás důležité vědět, kdy dochází k ovulaci a plodným dnům, abyste na tyto dny mohli naplánovat plodný pohlavní styk. Protože ovulace však většinou probíhá nepozorovaně ve skrytu Vašeho těla, je těžké vyšetřit, kdy přesně dojde k ovulaci. Ale existují podpůrné prostředky, které Vám pomohou k vytouženému těhotenství tím, že ovulaci na základě údajů o vašem vlastním cyklu zobrazí a předvídají.

Využijte této znalosti, neboť páry, které touží po dítěti a načasují pohlavní styk do období plodných dní, rychleji otěhotní. Spěte spolu v této době tak často, jak máte chuť. Obecně se sex doporučuje každé dva dny během plodného okna. 

Doporučení některých lékařů zní ještě přesněji: Abyste pozitivně ovlivnili vznik otěhotnění, měli byste mít sex nejlépe 2 dny před ovulací a dodatečně ještě jeden přímo v den ovulace. cyclotest baby Vám ukazuje vysoce plodné dny přímo před ovulací, takže díky těmto znalostem můžete správně načasovat milostný život.