Plodná láska

Tipy a triky pro plodný sex

sex-touha po dětech

  • - nejvíce stoupají šance na těhotenství sexem v nejplodnějších dnech
  • - vyberte si polohu, při které žena leží dole, za pomoci polštáře podložte pánev ženy, aby semeno mohlo téci přímo do děložního hrdla
  • - vyvarujte se sexu ve stoje
  • - zřekněte se všeho, co by mohlo změnit  přirozené prostředí pochvy, např. sliny, lubrikanty a umývání mýdlem přímo před stykem
  • - zůstaňte po sexu klidně chvíli ležet


Pozor na tlak a frustraci

Když se páry rozhodnou pro dítě a vysadily ochranné prostředky, mají veliká očekávání. Každá další nežádaná menstruace a tím každý další bezúspěšný cyklus se mohou stát velkou zátěží.

Právě pro muže je to výzva mít vědomě sex, aby byla splněna touha po dětech. Pod tímto tlakem může dojít k poruchám erekce nebo výrazné ztrátě chuti na sex.

Je potřeba trpělivost. Neberte touhu po dětech příliš vážně. Najděte jako pár rovnováhu mezi sexem kvůli touze po dítěti a sexem orientovaným na požitek vně plodné doby. Mimochodem častý sex uvolňuje hormony štěstí, které zvyšují pravděpodobnost početí.

Široce rozšířená je domněnka, že kvalita semene trpí a ubývá častým sexem v době, kdy se snažíte o těhotenství. Je to omyl, neboť podle současných  průzkumů obsahuje ejakulát každé dva až tři dny největší počet spermií a nejlepší kvalitu. 

 

Jak často má sex smysl

Dělejte to vždy, když na to máte chuť. Neboť sex uvolňuje hormony štěstí a to dělá dobře Vám i vašemu vztahu.Okolo ovulace byste spolu měli spát minimálně každý druhý den. Někteří lékaři přidávají přesnější informace a to, že k sexu by mělo dojít dva dny před ovulací a pak ještě v den ovulace samotné.