Nevychází to

Kdy vyhledat lékaře?

příčina-nenastanout-těhotenství

Párům, které si chtějí pořídit dítě, se doporučuje, aby se po roce marného „cvičení“ a „zkoušení“ obrátili na lékaře.

Jedna z věcí, kterou můžete přispět, je, že si povedete záznamy o cyklu. Na základě těchto záznamů si může lékař udělat představu o tom, kde může být příčina toho, že nenastalo vytouženého otěhotnění.

 

Jak mohu sledovat svůj cyklus?

V průběhu cyklu existuje několik příznaků, které naznačují plodnost, a které sama zanášíte do karty cyklu nebo použijete přístroj na výpočet cyklu jako např. cyclotest baby. Ten zaznamená údaje o cyklu, automaticky je vyhodnotí (ukáže Vám, zda jste právě plodná nebo neplodná) a také umožní přenést informace o cyklu do počítače a potom sestavit osobní profil plodnosti.Měla byste také zhodnotit, zda není příčinou nechtěné bezdětnosti výživa, nedostatek důležitých živin, doposud neobjevená nemoc nebo příliš mnoho stresu.

Mnohé páry často mají sex v době, kdy je početí nepravděpodobné nebo dokonce biologicky nemožné. Protože k ovulaci v mnoha případech nedochází v polovině cyklu, nýbrž v neočekávaném momentu. Osobní cyklus není žádný statický jev, nýbrž přirozený individuální proces. Navíc může být okamžik ovulace lehce ovlivněn např. dietou, množstvím sportu, stresem, léky atd. Z tohoto důvodu je důležité, abyste znala své vysoce plodné dny a řídila podle nich svůj milostný život.