Jak dlouho to trvá?

 

Jak dlouho potrvá, než otěhotním?

Dokonce i při pohlavním styku v nejplodnějším dni cyklu bezprostředně před ovulací otěhotní jen 27% žen. Není tedy žádný důvod ke starosti, když to hned nevyjde. Mějte trpělivost.

Bez lékařského přičinění otěhotní spontánně během půl roku asi 60% a během jednoho roku 85% žen. Polovina zbývajících 15% v budoucnosti rovněž docela přirozeně otěhotní. 

Průměrné propočty otěhotnení

Cyklus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
z toho těhotno           60%           85%
z toho neotěhotnělo           40%           15%

 

Rychleji otěhotnět v plodných dnech

Pokud zná žena své vysoce plodné dny a má v této době pohlavní syk se svým partnerem, pak může být doba do nástupu těhotenství zřetelně zkrácena: Na základě vědeckých studií otěhotnělo již po jednom cyklu 38% žen, po 3 měsíčních cyklech 68% a po 6 cyklech 81% všech žen, které během plodných dní spaly se svým partnerem. Po 12 cyklech otěhotnělo 92%. Ze zbylých 8% otěhotněla asi ještě polovina žen v příštích 36 měsících. 
Výsledek: cíleným pohlavním stykem v plodných dnech může být doba do nástupu těhotenství zřetelně zkrácena.
Mnohé ženy neotěhotní, protože mají pohlavní styk se svým partnerem v době, kdy je početí nepravděpodobné nebo dokonce nemožné! Problém je často v tom, že si myslí, že plodné dny leží přesně v polovině cyklu. Plodné dny a ovulace jsou však přírodní fenomén a žádný statistický proces. Proto pokud chcete otěhotnět, je důležité, abyste věděla, kdy nastanou vaše plodné dny.

 

Procentuální poměr početí stykem v plodných dnech

Cyklus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
z toho otěhotnělo     68%     81%           92%
z toho neotěhotnělo     32%     19%            

 

Na věku ženy záleží

Statisticky otěhotní během jednoho cyklu při normální ovulaci a styku v plodných dnech z 15letých každá druhá žena, z 25letých každá třetí a z 35letých každá šestá žena během jednoho cyklu. 

Přečtěte si zda, jak zjistíte své vysoce plodné dny?