Zkušenosti s touhou po dětech

cyclotest-baby-zkušenostiTéma "touha po dětech" je pro mnoho párů citlivé téma. Osobní rozhodnutí chtít otěhotnět zůstává soukromé a většinou není probíráno s cizími lidmi. Strach z toho, že se Vás bude každý ptát, je velký, zvláště když těhotenství po několika měsících stále ještě nepřišlo.Z tohoto důvodu jsou zkušenosti žen, které se také nacházely v této životní situaci, zajímavé. Uvedli jsme zde některé zkušenosti, které nám byly zaslány.

 

V 1. cyklu jsem otěhotněla

V den svých 33tých narozenin jsem se rozhodla, že od nynějška nebudu užívat antikoncepci a vysadím ji tak rychle, jak je to jen možné. Užívala jsem ji mezitím již téměř 18 let a měla jsem toho dost. V té době jsem již měla delší dobu stálého partnera, se kterým jsem chtěla zestárnout.Obstarala jsem si přístroj cyclotest, který zobrazuje, kdy je žena plodná a kdy neplodná. V plodných dnech jsme pak používali kondom asi šest měsíců. Fungovalo to báječně a bylo to velmi jednoduché. Mezitím jsme znovu a znovu hovořili o dítěti a filozofovali, jak dobrý by byl život nás, coby rodičů.  Když se potom nejlepší přítel mého partnera měl stát otcem, chtěli jsme také miminko. Měli jsme pak jednoduše od té doby sex, když nám cyclotest zobrazoval, že jsem byla právě plodná a ihned jsem otěhotněla. To bylo pěkné překvapení.

Karin, Praha

 

Plánování našeho druhého dítěte

Již jsme měli dvouletou dceru a nyní jsme chtěli ještě druhé dítě, předtím než bych se vrátila do zaměstnání. Avšak druhé těhotenství se nechtělo dlouhé měsíce dostavit. Určitě jsme měli při snaze o první těhotenství více sexu (bez dítěte je to prostě něco jiného), avšak tehdy jsem si nepředstavovala, že je tak těžké, znovu otěhotnět.Můj gynekolog mi pak vysvětlil, jak prudce se snižuje plodnost po překročení 30tého roku života a označil tento stav jako sekundární infertilita. Nejprve mi doporučil srovnat cyklus užíváním drmku obecného a zároveň používat cyclotest baby ke sledování cyklu, abychom po nějaké době na základě údajů o cyklu mohli zvážit další postup, pokud bych mezitím neotěhotněla.Zjevně to zabralo, neboť již ve 3. cyklu použití mi cyclotest baby zobrazil pravděpodobné těhotenství, které mi gynekolog o něco později s radostí potvrdil. 

Anna, Jihlava

 

Slabost žlutého tělíska? Žádný problém…

Po svatbě jsme s partnerem začali usilovat o dítě.  Avšak navzdory pravidelnému sexu jsem po několik měsíců neotěhotněla. Ptala jsem se svého lékárníka, co bych mohla podniknout a on mi poradil sledování cyklu za pomoci přístroje cyclotest baby, protože z křivky cyklu je možné toho hodně zjistit. Při dalším cyklu jsem začala používat cyclotest baby. Ve 3. cyklu použití jsem doručila e-mailem svému gynekologovi profil plodnosti a ten ihned rozeznal slabost žlutého tělíska. Léčili jsme to přírodním léčivým prostředkem a již o 2 měsíce později mi cyclotest baby zobrazil těhotenství. Bez cyclotestu bychom na moji slabost žlutého tělíska jistě tak rychle nepřišli. 

Aneta, Brno

 

Pošlete také své zkušenosti s cyclotestem na info(zavináč)cyclotest.cz, abychom ji na tomto místě mohli zveřejnit!